Kovo 8-oji

Spausdinti
Kategorija: Atmintinos dienos
Parašyta Sekmadienis, 23 gruodžio 2012 Autorius studija Gin-Dia

Klara Cetkin (1857-1933)

1910m. kovo 8d. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje aktyvi moterų teisių gynėja Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti pasaulyje vykstančiai moterų kovai už laisvę ir lygias teises.
1911 metų kovo 8d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Austrijoje, Danijoje, Švedijoje.
<http://lt.wikipedia.org/wiki/Tarptautin%C4%97_moters_diena>

Ypatinga užduotis skirta moteriai - būti moterimi. (2.d.2.IV.9.)

Jei amazonės atspindėjo fizinę moteriškos prigimties galią, tai dabar būtina atskleisti dvasinę moters prigimtį. (2.d.2.V.2.)
Istorija žino daugybę moterų atliktų žygdarbių, bet dabar vietoj laužo moteriai duota širdies liepsna. (8.106)
Žinoma, žmonės suvulgarina meilės jausmą ir banaliai aiškina galingą įstatymą. O reikėtų subtiliai į jį įsiklausyti. ... Didinga Moters Epocha išsiskirs jausmų ir sąmonės subtilumu. (11.116)
Moteris, duodanti gyvybę tautai, turi turėti teisę spręsti jos likimą. (11.347)
Savo rankomis visų genčių ir tikėjimų moteris padės nutiesti evoliucijos kelią. Negalima delsti! (12.416)
Kodėl atliekant bandymus su psichine energija taip reikalingas moters dalyvavimas? Kodėl moters rūpinimasis gėlėmis toks teigiamas? Kodėl moters prisilietimas prie ligonio toks gydantis?
Mokslininkai nenori suvokti, kad tik dalyvavimas eksperimente kai kurių žmonių prilygsta stipriausio aparato poveikiui. Nevykdomi bandymai, kurie galėtų grafiškai sugretinti skirtingus žmogiškus poveikius. Neapsakomai naudingas yra kiekvienas bandymas užfiksuoti psichinę energiją.(12.428)
Mąstytojas sakydavo: „Nesvarbu, pasakysiu ar parašysiu, minties vaizdinys persekios mane. Jei mintys bus kažkam naudingos, jos taps mano sparnais“. (14.246)
Galima realiais pavyzdžiais įsitikinti, kad jau yra daug moterų, pilnai suvokiančių lygiateisiškumo reikšmę. Jomis galima pasitikėti visame pasaulyje.(14.417)
Mąstytojas mėgo kalbėti apie moteris, nešančias vandenį. Jis sakydavo: „Jos nežino, kieno troškulį numalšins“. (14.438)
Dar viena savybė priklausys moteriai - ji bus aukščiausios ištikimybės skleidėja. Pačios didžiausios tiesos suvokiamos dėka moters. Pats gyvenimas patvirtina šias išvadas. Moteris gali padėti teisingai įgyvendinti išradimus.
Mąstytojas kreipdavosi į savo Mūzą ir taip siekdavo parodyti savo pagarbą subtiliausiai jėgai. (14.458)
Mąstytojas sakydavo: „Vyrai išmintingiausieji, jūsų pastangos bus bergždžios, jei neišties jums rankos moteris ir jei neišauginsite didvyrių kartos. (14.700)
Paklaus - „kodėl amžius pavadintas Moters- Motinos vardu?“ Jis turi taip vadintis. Moteris didžiai pagelbės, ne tik skleisdama švietimą, bet ir įtvirtindama lygiateisiškumą. Sąmyšio metu pusiausvyra pažeidžiama, todėl reikalinga laisva valia, galinti apjungti. ... Mąstytojas sakydavo: „Mokėkite darbuotis vardan visos žmonijos“. (14.772)

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Tuesday the 19th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©