Gyvenimo palydovė

Spausdinti
Kategorija: Atmintinos dienos
Parašyta Trečiadienis, 17 vasario 2016 Autorius studija Gin-Dia

Gyvenimo palydovė.  „Be Tavęs nepajudinti tų griozdų, kabančių virš manęs, – rašė Nikolajus Rerichas. – Ar atsimeni pasakoje ... reikalaujama tyros mergelės pasiaukojimo, kad išgelbėti kažką-tai iš kažkur-tai. Tyra moteris nematoma ranka veda vyrą į tolius“.
Ir ji vedė ... 1901 metai Jelena Šapošnikova tapo Jelena Rerich.

Visada šalia, visada kartu – Nikolajaus Rericho gyvenimo palydovė – tamsiaakė, veržli, dviejų vaikų – Jurijaus ir Sviatoslavo – motina.
Jelena gimė 1879 metais vasario 12 dieną (pagal seną kalendorių sausio 31 d.) Sankt-Peterburge, architektoriaus-akademiko Ivano Ivanyčiaus Šapošnikovo ir jo žmonos Jekaterinos Vasiljevnos, priklausiusios senovinei Goleniščevų-Kutuzovų giminei. Žymusis karvedys Michailas Kutuzovas – antros kartos Jelenos senelis, o kompozitorius Modestas Musorgskis – antros kartos dėdė...
„Darniai įveikdavome visokias kliūtis, – apie savo santuoką jau garbiame amžiuje rašė Nikolajus Rerichas. – Ir kliūtys virsdavo galimybėmis. Savo knygas skirdavau jai – „Jelenai, žmonai, mano draugei, palydovei, įkvepėjai“.
Daugelis N. Rericho paveikslų yra jų bendros kūrybos rezultatas. Savo paveiksluose vadindamas Jeleną „Vedančiąja“, N. Rerichas tvirtino, kad po daugelį jo drobių turėtų būti padėti du parašai – jo ir žmonos. „Kūrėme kartu, neveltui sakoma, kad kūriniai turi turėti du vardus – moterišką ir vyrišką“.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Friday the 13th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©