Biografijos

Richardas Rudzitis

Richardas Rudzitis (1898-1960)

Richardas Rudzitis - Latvijos Rericho draugijos pirmininkas nuo 1934m. iki 1960m., savo mirties. Dok. biografinis filmas „Didžio Gralio Dainius  Документальный биографический фильм     „Бард Святого Грааля

1948m. balandį Richardas Jakovlevičius Rudzitis buvo areštuotas ir nuteistas pagal 58 str. 10-čiai metų lagerių.

Gyvenimo palydovė

Gyvenimo palydovė.  „Be Tavęs nepajudinti tų griozdų, kabančių virš manęs, – rašė Nikolajus Rerichas. – Ar atsimeni pasakoje ... reikalaujama tyros mergelės pasiaukojimo, kad išgelbėti kažką-tai iš kažkur-tai. Tyra moteris nematoma ranka veda vyrą į tolius“.
Ir ji vedė ... 1901 metai Jelena Šapošnikova tapo Jelena Rerich.

Atminimo dienas prisiminkime

Atminimo dienas prisiminkime jas pažymėdami, nes ugninės srovės tokiomis dienomis sustiprėja ir susidaro artimas ryšys su tais, kam skirta diena. Taip subtilumas įeina į materiją, prisotindamas ją savo vibracijomis. Pasaulių susijungimas į gyvenimą įeis neišvengiamai, todėl būtina stebėti artėjančio susijungimo ženklus.
*
1993 m. sausio 30 d. Sviatoslavas Rerichas paliko žemišką pasaulį.

Valdonės Zoss istorija (3)

Valdonės Zoss istorija (3).

Dokumentinis filmas Vasaros saulėgrįža - Lygo.
Dokumentinis filmas Летний солнцеворот - Лиго

Po Latvijos įjungimo į TSRS, pagal 194-08-05 įsakymą dėl nesocialistinės krypties draugijų uždarymo, Latvijos Rericho draugija ir jai priklausęs muziejus buvo likviduoti, naujos knygos ir baldai parduoti aukcione (beveik visas knygas išpirko rerichiečiai), paveikslai buvo perduoti į Rygos miesto meno muziejų (pastovi ekspozicija pradėjo veikti tik nuo 1956m. rudens), draugijos biblioteka perduota Valstybinei bibliotekai. Vokiečių okupacijos metu draugijai Rericho paveikslus pavyko susigrąžinti, paslėpti ir išsaugoti (išskyrus aštuonis, kurie buvo paimti komisariatų papuošimui).

Skirta 135-am Jelenos Rerich gimtadieniui

Atmintina diena – vasario 12d. Skirta 135-am Jelenos Rerich (1879-1955) gimtadieniui.  

Sąmonė neapibrėžiama žodžiais, ji vadovauja jausmams, bet ir jausmai neišreiškiami žodžiais. Jei pasakysiu iškilmingumas, tai nesupras tie, kurie šio jausmo nesuvokia. Tačiau tegul kiekviena atmintina diena būna palydima iškilmingai, su džiaugsmu. Kuo sunkesnė diena, tuo iškilmingiau ją reikia sutikti.

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Friday the 13th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©