Rericho paktas

Kultūros diena 2015

Rericho Pakto 80-mečio paminėjimas. 2015 m. balandžio 15 d..

2015 balandžio 15 dieną Niujorke Jungtinių Tautų būstinėje buvo atidaryta paroda, skirta paminėti Rericho Pakto pasirašymo 80-metį. Jungtinių Tautų Organizacijai (JTO, anksčiau vadinta Suvienytųjų Nacijų Organizacija arba SNO) vadovaujantis Pan Gi Munas pasakė: „Šia paroda mes atiduodame duoklę Rericho Paktui, padėjusiam pagrindus kultūrinio palikimo apsaugai, ir patvirtiname savo pasiryžimą laikytis jo nustatytos krypties. Kreipiuosi į visas vyriausybes ir tautas kviesdamas apsijungti, siekiant išsaugoti mūsų bendrą kultūrinį palikimą ir žmoniškumą“. Dok. film. Rericho Pakto istorija

Kultūra yra Šviesos ginklas

Rericho Paktui – 80 metų. Dokumentinis filmas „Kultūra yra Šviesos ginklas“ apie kultūrinio palikimo naikinimą taikos metu.

1935 metais balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F.Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė susitarimą – Paktą, kuris turi ne tik juridinę, bet ir filosofinę, švietėjišką bei evoliucinę reikšmę, nes atspindi įvairialypiai išsireiškiančios kultūros apsaugos idėją.

Po senovę. XI dalis

Po senovę. XI dalis. Valtaiki-Kalvene-Perbone-Durbe
Paskutinė, trečioji mūsų kelionės po Kurliandiją diena. Iš vakaro sutarėme, kad kitą dieną norėtume aplankyti Valtaiki bažnyčią. Šioje bažnyčioje 1824 metais įvyko Fridricho Rericho konfirmacija*. Šiose vietose gyveno Fridricho brolis Johanas, ir motina Dorotėja Šulc kilusi iš šių vietų.

Po senovę. X dalis

Po senovę. X dalis. Grobinia-Bunka-Priekule

Kelionė Kurliandija arba Kuršių žemėse tęsiasi. Liepos pabaiga, vasara jau įsibėgėjusi, karštis nuolat išgarina vandenį iš kūno. Saulė jau palinko vakarop, ir vis stipriau jaučiame nuovargį, bet dar liko Grobinia, Bunka, Priekule – ir tik tada galėsime pagalvoti apie poilsį.
Latvija, skirtingai nei Lietuva, turi „daug jūros“ – tikros ir ne visai – Rygos įlankoje, kur ir vanduo šiltesnis, ir audros taip nesiaučia, kaip atviroje jūroje. Štai ir vėl gėrimės jūra Rygos įlankoje. Jūrkalne – ši vieta išskirtinė, nes kelią ir jūrą skiria stačios ir aukštos kopos – ne taip paprasta jomis nusileisti žemyn. Žvilgsnis slysta į jūros tolius, krantas banguoja kaip sijono nėriniai, tolumoje Kolka – iškyšulys, jungiantis Rygos įlanką su jūra. Laisvas jūros vėjas nudžiovino suprakaitavusius veidus, keliaujame toliau.

Prisimena Algimantas Zolubas

Video reportažas "Prisimena Algimantas Zolubas"

2014 m. kovo pabaigoje lankėmės Vilniuje. Rinkome medžiagą dokumentiniam filmui „Rojaus kelias“ – tai mus ir atvedė į Zolubų Algimanto ir Rožės namus. Buvome džiaugsmingai nustebinti, kai žodis po žodžio kalba pasisuko apie Gyvąją Etiką, N. Rericho draugijos ištakas Lietuvoje.

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Wednesday the 11th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©