Legendos

Tantalas

Tantalas.Senovės Graikijos legendos ir mitai.  Lidijoje, prie Sipilo kalno, buvo įsikūręs turtingas miestas, kaip ir kalnas pavadintas Sipilo vardu. Miestą valdė dievų numylėtinis, Dzeuso sūnus Tantalas. Gausiai jį buvo apdovanoję dievai. Nebuvo žemėje turtingesnio ir laimingesnio už Sipilo karalių Tantalą. Nesuskaičiuojamus turtus jam teikė turtingiausios Sipilo kalno aukso kasyklos. Niekas neturėjo tokių derlingų laukų, niekam nesunokdavo toks puikus derlius soduose ir vynuogynuose. Dievų numylėtinio Tantalo laukuose ganėsi didžiulės švelniavilnių avių, ylaragių bulių, karvių ir greitų, kaip vėjas, arklių bandos. Karalius Tantalas visame kame turėjo perteklių. Jis galėjo gyventi sau laimingas ir patenkintas iki gilios senatvės, bet jį pražudė pernelyg didelė puikybė.

Legendos

Ką pasakoja legendos?

Prisėdus minutėlei prieš ilgą kelionę, ar nevertėtų susimąstyti, ką visus tuos prabėgusius šimtmečius kalbėjo tautų išmintis legendų ir padavimų žodžiais. Gal tos žinios praverstų nesibaigiančiame gyvenimo kelyje?

Neteisinga galvoti, kad legenda priklauso vaiduokliškai senovei. Bešališkas protas atskiria legendą, kuriamą Visatoje visais laikais. Kiekvienas tautos pasiekimas, kiekvienas vadas, kiekvienas atradimas, kiekviena neganda, kiekvienas žygdarbis virsta sparnuota legenda. Todėl neniekinkime tiesos, išsakytos legendoje, bet įžiūrėkime žodžiuose esmę. Legendose atsispindi tautos valia, ir neįmanoma prisiminti nei vienos melagingos legendos. Kolektyvinis dvasinis siekis įamžina tikrąjį žinojimą, sukurtas simbolis išreiškia mintį suprantama visame pasaulyje kalba. Tai evoliucijos kelias.

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Tuesday the 10th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©