Apie Rericho paktą

Kultūros diena 2015

Rericho Pakto 80-mečio paminėjimas. 2015 m. balandžio 15 d..

2015 balandžio 15 dieną Niujorke Jungtinių Tautų būstinėje buvo atidaryta paroda, skirta paminėti Rericho Pakto pasirašymo 80-metį. Jungtinių Tautų Organizacijai (JTO, anksčiau vadinta Suvienytųjų Nacijų Organizacija arba SNO) vadovaujantis Pan Gi Munas pasakė: „Šia paroda mes atiduodame duoklę Rericho Paktui, padėjusiam pagrindus kultūrinio palikimo apsaugai, ir patvirtiname savo pasiryžimą laikytis jo nustatytos krypties. Kreipiuosi į visas vyriausybes ir tautas kviesdamas apsijungti, siekiant išsaugoti mūsų bendrą kultūrinį palikimą ir žmoniškumą“. Dok. film. Rericho Pakto istorija

Kultūra yra Šviesos ginklas

Rericho Paktui – 80 metų. Dokumentinis filmas „Kultūra yra Šviesos ginklas“ apie kultūrinio palikimo naikinimą taikos metu.

1935 metais balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F.Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė susitarimą – Paktą, kuris turi ne tik juridinę, bet ir filosofinę, švietėjišką bei evoliucinę reikšmę, nes atspindi įvairialypiai išsireiškiančios kultūros apsaugos idėją.

G.Rudzite pasakoja Rericho Pakto istoriją

Dok. filmo ištrauka: Rericho pakto istorija. Gunta Rudzite (1933m.) – rašytoja, menotyrininkė, vyriausioji Richardo Rudzičio duktė. Richardas Rudzitis (1898-1960) – poetas, filosofas, Latvijos draugijos vadovas (1934-1960). Po tėvo mirties Gunta Rudzite išsaugojo jo, kartu ir Latvijos Rericho draugijos archyvus: Rerichų rašytus laiškus, išleistas knygas. Daugelį metų ji dirbo Latvijos Menų muziejuje, kuriame nuo 1956m. eksponuojami Nikolajaus Rericho ir sūnaus Sviatoslavo paveikslai, kuriuos Latvijos Rericho draugijai dovanojo Rerichai. Muziejaus lankytojams G.Rudzite pasakodavo apie paveikslus.

Kultūros dienos istorija

Kultūros dienos istorija. 1935 metais balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F.Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė susitarimą – Paktą, kuris turi ne tik juridinę, bet ir filosofinę, švietėjišką bei evoliucinę reikšmę, nes atspindi įvairialypiai išsireiškiančios kultūros apsaugos idėją.

Šis susitarimas dėl meninių ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų apsaugos – tai pirmas tarptautinis susitarimas, pilnutinai skirtas kultūrinio palikimo apsaugai. Jo iniciatorius ir idėjos autorius – rusų dailininkas Nikolajus Rerichas (1874-1947).

Kultūros dieną 2013 m. premjera

2013 m. balandžio 15 d. 18 val. – Kultūros dieną – numatoma filmo premjera: Dokumentinis-pažintinis filmas DIDŽIO GRALIO DAINIUS.

Filmas apie Richardą Rudzitį (1898-1960), Latvijos Rericho draugijos vadovą. Jo biografija, kurią pasakoja duktė Gunta Rudzite (Latvijos Rericho draugijos Garbės prezidentė), atskleidžia Taikos Vėliavos ir Rericho Pakto atsiradimo istoriją – Kultūros Dienos, balandžio 15-osios istoriją.

Filmas lietuvių kalba, trukmė 60 min. Filmą bendromis jėgomis sukūrė Latvijos Rericho draugija ir studija GIN-DIA (Šiaulių Rericho v. klubas).

Renginio vieta: Šiaulių kino muziejus, Aušros al. 15, Šiauliai. Renginio rėmėjas: Lietuvos kino centras. Įėjimas laisvas. 2013-03-18.

Didžio Gralio Dainius
Бард Святого Грааля

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Wednesday the 11th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©