Kultūra yra Šviesos ginklas

Spausdinti
Kategorija: Apie Rericho paktą
Parašyta Šeštadienis, 11 balandžio 2015 Autorius studija Gin-Dia

Rericho Paktui – 80 metų. Dokumentinis filmas „Kultūra yra Šviesos ginklas“ apie kultūrinio palikimo naikinimą taikos metu.

1935 metais balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F.Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė susitarimą – Paktą, kuris turi ne tik juridinę, bet ir filosofinę, švietėjišką bei evoliucinę reikšmę, nes atspindi įvairialypiai išsireiškiančios kultūros apsaugos idėją.

Šis susitarimas dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų apsaugos – tai pirmas tarptautinis susitarimas, pilnutinai skirtas kultūrinio palikimo apsaugai. Jo iniciatorius ir idėjos autorius – visuomenės veikėjas, dailininkas Nikolajus Rerichas (1874-1947).

"...mintis apie pastovų Pasaulinio Patriarchato Soborą atsako į daugelį mūsų seniai išpuoselėtos svajonės apie Kultūros Tarybą svajų. Bet, žinoma, kiekvienai atgyvenusiai sąmonei tokia mintis turi atrodyti utopinė. Taryba arba Kultūros Lyga įsitvirtins ateinančioje rasėje, rasėje su prabudusiu dvasingumu. Nemažai šeštos rasės pirmtakų jau atsirado Žemėje. Būtent jų šviesios idėjos cementuoja erdvę būsimiems įsikūnijimams Žemėje. Būtent jie sukuria ir apgina visus šviesius pradėjimus ir stoja į kovą prieš tamsos minią. Tarp kitko, aš tikiu Pietų Amerika. Didelis jos potencialas, kovos žaizdre jie įgis galias ir atras savo nuostabų kelią. Ar ne jie pirmieji palaikė didžią idėją – Taikos Vėliavos ir žmonijos genijų sukurtų Turtų apsaugojimo Paktą? Jie suvokė augančioms kartoms auklėjamąją Taikos Vėliavos ir Pakto vertę, nuo mažų dienų sąmonė turi suvokti žmogaus kūrybiškumo vertybę. Juk tik toks suvokimas, toks rūpestingas aukščiausių sąvokų ir vertybių priėmimas padės nugalėti savyje žvėrį ir visą grubumą, būdingą tokiai būsenai. 
Iš J.Rerich laiškų, II tomas, 17.10.35

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Sunday the 8th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©