Vėliava.

Spausdinti
Kategorija: Apie Rericho paktą
Parašyta Sekmadienis, 20 sausio 2013 Autorius studija Gin-Dia

N.Rerichas. Vėliava.

... Nepavarkime tvirtinę, kad be valstybinio pripažinimo, reikalingas ir veiklus visuomenės dalyvavimas. Kultūrinės vertybės taurina ir pakylėja visą gyvenimą, nuo smulkmenų iki didžių žygių. Todėl visi jomis turi rodyti veiklų rūpestį.

<...> Saugosime atmintyje tą dieną, kaip šviesios ateities ženklą, kaip dar vieną impulsą naudingam ateities kūrimui.

<...> Bus ir turi būti atmintina ši diena – balandžio15d. Iškilo dar vienas švyturys, kuris suartins draugus iš tolimų valstybių, iš už okeanų, iš už kalnų, plačiai išsibarsčiusius žemėje. Paprašysime visus juos dar kartą pasisakyti apie tai, kas naudinga ir negalima atidėlioti. Daugelyje šalių bent jau ši vienintelė diena daug ko išmokys. Jei surinksime visus tuos išbandytus atradimus, tai sudėsime ištisą saugyklą naudingų ir neatidėliojamų patarimų. Taigi, patarkime vieni kitiems, praneškime apie savo sankaupas ir pastebėjimus. Juk net įprastinėmis dienomis, kai atrodytų nieko ypatingo net nevyko, ir tai užgimdavo labiausiai neatidėliotini suvokimai. Bet dabar, kai tikrai įvyko svarbus ir žymus įvykis [1935m. balandžio 15d. buvo pasirašytas Rericho Paktas], kiek naujų siekių turi užgimti. Jei įprastinėmis dienomis nuolat iškildavo negandų ženklai ir buvo reikalinga neatidėliotina pagalba, tai pažymėtoji diena turi visus Pakto bendraminčius suburti dar didesniam budrumui ir įžvalgumui. Būtent įžvalgumas yra būtinas Kultūros apsaugoje. Juk reikia numatyti daugybę pasekmių. Priežastys gali būti ypatingai užslaptintos ir padengtos maskuojančiomis spalvomis, bet jos gali iššaukti sukrečiančias pasekmes. Todėl įžvelgti, kur slepiasi grobuonio nagai, – taip pat bus puikia užduotimi visiems kultūros vertybių saugotojams.

Jau tiek kartų kalbėjome apie daugybę iškylančių pavojų kultūros vertybėms mūsų dienomis. Dabar vyriausybės ištiesė mums stiprią pagalbos ranką. Mes suprantame šią pagalbą kaip didžią naujų pasiekimų galimybę. Paktas neturi dulkėti įstatymų leidėjų lentynose. Kiekviena atmintina Pakto diena turi tapti gyvybiniu laidininku Kultūros Vėliavos iškėlimui ir įtvirtinimui.

***

Štai dykumoje virš bokštų plevėsuoja Vėliava. Tačiau juk dykumos gali būti labai įvairios. Jei kažkur susirinks minia tamsių nemokšų, juk tai irgi bus dykuma, bevandenė, besielė, beširdė.

Tegul Kultūros Vėliava plevėsuoja virš Šviesos židinių, virš šventyklų ir grožio tvirtovių. Tegul ji plevėsuoja virš vienišų grožio buveinių, virš visų dykumų, kad nuo tų taurumo sėklų sužydėtų ir dykumos.

Vėliava iškelta. Dvasioje ir širdyje ji nebus nuleista. Tyra širdies ugnimi sužydės Kultūros Vėliava. Te bus tai!

Šviesa nugali tamsą.

1935 balandžio 15d.

Cagan Kure.

Donatos Stukaitės palinkėjimas Kultūros dienos proga:

„Tikėkite, kad Šviesa visada nugali ir visada laimi!“

Skaityti apie Rericho paktą: Rericho paktas

Žiūrėti dokumentinį filmą: RERICHO PAKTO ISTORIJA

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Thursday the 14th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©