Taikos Vėliavos idėja

Spausdinti
Kategorija: Apie Rericho paktą
Parašyta Trečiadienis, 03 balandžio 2013 Autorius Diana Stungurienė

Taikos Vėliavos idėja

Kilni Taikos Vėliavos idėja turi palaipsniui įeiti į gyvenimą, ir kaip rašė vienas rašytojas: „Kiekvienas mokslininkas, kiekvienas kūrėjas, kiekvienas mokytojas ir kiekvienas mokinys, sėdintis prie knygos, – kiekvienas, kuris galvoja apie istorijos prasmes ir tikslus, turi skubėti į rago garsą, kurį trimituoja Nikolajus Rerichas visiems pasaulyje keliantiems jo Taikos Vėliavą. Mes aiškiai suprantame, kad ši taika tuo pat metu yra ir kova, bet ne kova už save, už savo materinį įsitvirtinimą, o už dvasinių vertybių apsaugą nuo tamsių jėgų antpuolių... Esmė ne statutuose, o tame, kad atskirų, kol kas pakrikusių, kultūros veikėjų valia susilietų į vieningą srovę, į vieną sraunią upę, nukreiptą į didžias žiotis – į idėjų vienybės vandenyną...“

Žmogaus genijaus kūrinių apsaugos idėja tokia nuostabi ir tokia aktuali, kad norėtųsi kuo greičiau ją įterpti į gyvenimą. Juk kiek metų praeis, kol masių sąmonė pripras gerbti tai, kas bus apsaugota Vėliavos! O laikas nelaukia. Tik ką Ispanijoje sugriauta senovinė šventykla ir sunaikinti joje buvę geriausių tapytojų paveikslai. Ilgas sąrašas sunaikintų neįkainuojamų vertybių! Laikas sustabdyti tą barbariškumą.

Iš Jelenos Rerich laiškų, I T., 18.10.35. Vertė Diana Stungurienė, 2013-04-03.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Thursday the 14th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©