Rerichiečių istorija

Po senovę. XI dalis

Po senovę. XI dalis. Valtaiki-Kalvene-Perbone-Durbe
Paskutinė, trečioji mūsų kelionės po Kurliandiją diena. Iš vakaro sutarėme, kad kitą dieną norėtume aplankyti Valtaiki bažnyčią. Šioje bažnyčioje 1824 metais įvyko Fridricho Rericho konfirmacija*. Šiose vietose gyveno Fridricho brolis Johanas, ir motina Dorotėja Šulc kilusi iš šių vietų.

Po senovę. X dalis

Po senovę. X dalis. Grobinia-Bunka-Priekule

Kelionė Kurliandija arba Kuršių žemėse tęsiasi. Liepos pabaiga, vasara jau įsibėgėjusi, karštis nuolat išgarina vandenį iš kūno. Saulė jau palinko vakarop, ir vis stipriau jaučiame nuovargį, bet dar liko Grobinia, Bunka, Priekule – ir tik tada galėsime pagalvoti apie poilsį.
Latvija, skirtingai nei Lietuva, turi „daug jūros“ – tikros ir ne visai – Rygos įlankoje, kur ir vanduo šiltesnis, ir audros taip nesiaučia, kaip atviroje jūroje. Štai ir vėl gėrimės jūra Rygos įlankoje. Jūrkalne – ši vieta išskirtinė, nes kelią ir jūrą skiria stačios ir aukštos kopos – ne taip paprasta jomis nusileisti žemyn. Žvilgsnis slysta į jūros tolius, krantas banguoja kaip sijono nėriniai, tolumoje Kolka – iškyšulys, jungiantis Rygos įlanką su jūra. Laisvas jūros vėjas nudžiovino suprakaitavusius veidus, keliaujame toliau.

Prisimena Algimantas Zolubas

Video reportažas "Prisimena Algimantas Zolubas"

2014 m. kovo pabaigoje lankėmės Vilniuje. Rinkome medžiagą dokumentiniam filmui „Rojaus kelias“ – tai mus ir atvedė į Zolubų Algimanto ir Rožės namus. Buvome džiaugsmingai nustebinti, kai žodis po žodžio kalba pasisuko apie Gyvąją Etiką, N. Rericho draugijos ištakas Lietuvoje.

Po senovę. IX dalis

Po senovę. IX dalis. Aizputė – Eduolė – Alsunga – Jaunpils. Foto albumas

Antrąją kelionės dieną aplankėme Latvijos miestelį Aizputę, anksčiau turėjusį pavadinimą Ožputė. Per miestelį einančio kelio vienoje pusėje aukštai, ant stataus skardžio stūkso didingas baltas statinys – bažnyčia; o kitoje kelio pusėje – Tebros upės tvenkinys, pasidabinęs vandens lelijomis. Šalia jo ir sustojome. Perėję tiltą pasigrožėjome kriokliu prie seno malūno. Tolumoje, už medžių šmėžavo senovinės pilies griuvėsiai – XIII amžiaus Livonijos Ordino pilis.

Po senovę. VIII dalis

Po senovę. VIII dalis2014-07-23 Mūsų maršrutas toliau vedė į gyvenvietę Pūre. Istoriniuose šaltiniuose vietovė pirmą kartą buvo paminėta 1230 metais, o dvaras (Puhren) 1407 metais. Gyvenimas plėtėsi aplink dvaro teritoriją.

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Tuesday the 12th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©