Po senovę. VIII dalis

Spausdinti
Kategorija: Rerichiečių istorija
Parašyta Penktadienis, 07 lapkričio 2014 Autorius studija Gin-Dia

Po senovę. VIII dalis2014-07-23 Mūsų maršrutas toliau vedė į gyvenvietę Pūre. Istoriniuose šaltiniuose vietovė pirmą kartą buvo paminėta 1230 metais, o dvaras (Puhren) 1407 metais. Gyvenimas plėtėsi aplink dvaro teritoriją.

Tai buvo barono Aleksandro fon Renne dvaras. 1854 metais Tukums bažnyčioje baronas Aleksandras fon Renne pakrikštijo Fridricho Rericho sūnų Aleksandrą Rerichą.

Dvarą radome apleistą, bet kartu ir prižiūrimą, tarsi būtų ruošiamasi jį prikelti gyvenimui. Apie tai bylojo tvarkingas čerpių stogas ir lietvamzdžiai. Saulė jau palinko vakarop, todėl ilgai dvare neužsibuvome, skubėjome toliau numatytu maršrutu.

Neužilgo pasiekėme ir Kandavą, Abavos upės slėnyje įsikūrusį vieną gražiausių Latvijos – Kuržemės miestelį. Kronikose Kandava pirmą kartą buvo paminėta 1230m., nors iki tol jau kelis šimtmečius egzistavo kaip gyvenvietė. 1253 m. Livonijos ordino įsakymu buvo pradėta statyti pilis, šiandien išlikę tik jos griuvėsiai. Ten mus pasitiko žaltys – įkaitęs šiltoje vasaros saulėje jis greitai pasislėpė nuo netikėtų smalsuolių. 1881 metais miestą nuniokojo gaisras, o mediniai namai buvo perstatyti iš akmenų ir plytų. 1736 m. buvo pastatyta Liuteronų bažnyčia. Joje 1844 metais Fridrichas Rerichas ir Doris Poper krikštijo savo sūnų Karlą. Į bažnyčios vidų nepakliuvome – kaip jau minėjome, Latvijoje daugelyje bažnyčių nevyksta pamaldos, jos prižiūrimos kaip architektūriniai paminklai, todėl norint patekti vidun, reikia susitarti iš anskto.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Sunday the 17th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©