Prisimena Algimantas Zolubas

Spausdinti
Kategorija: Rerichiečių istorija
Parašyta Antradienis, 27 sausio 2015 Autorius studija Gin-Dia

Video reportažas "Prisimena Algimantas Zolubas"

2014 m. kovo pabaigoje lankėmės Vilniuje. Rinkome medžiagą dokumentiniam filmui „Rojaus kelias“ – tai mus ir atvedė į Zolubų Algimanto ir Rožės namus. Buvome džiaugsmingai nustebinti, kai žodis po žodžio kalba pasisuko apie Gyvąją Etiką, N. Rericho draugijos ištakas Lietuvoje.

*

Apie Gyvosios Etikos studijas ir jų dalyvį Petrą Juodvalkį (1902-1991) pasakoja Algimantas Zolubas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos leidinio „Varpas“ redaktorius. Taip pat jis prisimena ir kitus studijų dalyvius:

Danutę Stukaitę (1924-2012) – Gyvosios Etikos studijų dalyvė, Vydūno draugijos įkūrėja.

Domicelę Tarabildienę (1912-1985) – Gyvosios Etikos studijų dalyvė, Lietuvos dailininkė, grafikė, knygų iliustratorė, skulptorė, fotomenininkė.

Steponą Stulginskį – Gyvosios Etikos studijų dalyvis. 1989 m. gruodžio 2d. Vilniuje atkūrė N.Rericho draugiją.

*

Rericho draugija pirmą kartą užregistruota Kaune 1935 metais gegužės 26 dieną. 1940m. Lietuvos Rericho draugija buvo paleista, kaip ir visos Lietuvoje veikusios partijos ir draugijos. 1941 - 1949 metais ji veikė kaip Gyvosios Etikos Mokykla. 1949 metais prasidėjo draugijos narių tremtys į Sibiro lagerius.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Sunday the 17th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©