Po senovę. X dalis

Spausdinti
Kategorija: Rerichiečių istorija
Parašyta Trečiadienis, 28 sausio 2015 Autorius studija Gin-Dia

Po senovę. X dalis. Grobinia-Bunka-Priekule

Kelionė Kurliandija arba Kuršių žemėse tęsiasi. Liepos pabaiga, vasara jau įsibėgėjusi, karštis nuolat išgarina vandenį iš kūno. Saulė jau palinko vakarop, ir vis stipriau jaučiame nuovargį, bet dar liko Grobinia, Bunka, Priekule – ir tik tada galėsime pagalvoti apie poilsį.
Latvija, skirtingai nei Lietuva, turi „daug jūros“ – tikros ir ne visai – Rygos įlankoje, kur ir vanduo šiltesnis, ir audros taip nesiaučia, kaip atviroje jūroje. Štai ir vėl gėrimės jūra Rygos įlankoje. Jūrkalne – ši vieta išskirtinė, nes kelią ir jūrą skiria stačios ir aukštos kopos – ne taip paprasta jomis nusileisti žemyn. Žvilgsnis slysta į jūros tolius, krantas banguoja kaip sijono nėriniai, tolumoje Kolka – iškyšulys, jungiantis Rygos įlanką su jūra. Laisvas jūros vėjas nudžiovino suprakaitavusius veidus, keliaujame toliau.


Grobinia – čia gyveno ir dirbo Liepojos Rerichų šakos atstovai. Miestelis tik 11 km nuo Liepojos, įkurtas 1253 metais, miesto statusas suteiktas 1695 metais. Miesto centre pilies griuvėsiai – neniokojami, užkonservuoti – gal kada ir atgis viduramžių pilis?
Važiuojame į Bunka, tai kaimas pietvakarių Latvijoje, valsčiaus administracinis centras. Keli namai, kur vyksta šiandienos gyvenimas. Išlikę bažnyčios griuvėsiai su gandralizdžiu tik ir mena tuos senus laikus – kažkada čia gyveno Fridricho Rericho brolis Johanas Rerichas, taip pat sūnėnas Aleksandras. 1867 m. balandžio 27 dieną Fridrichas parašė laišką sūnėnui, paguosdamas jį dėl pirmosios žmonos Katenkos (Katrin Vinter) mirties. Laiškas saugomas Liepojos istorijos muziejuje.
Mes jau Priekulėje, šio miestelio apylinkėse 1837 m. liepos 1 d. gimė Konstantinas, Nikolajaus Rericho tėvas, pirmasis Fridricho Rericho sūnus.
„Pirmoji Fridricho žmona buvo Lizetė Knopke. Po netikėtos jos mirties 1832 m. Fridrichas vedė Šarlotę Kalkau. Gyveno jie Paplakoje. „Neišliko žinių apie Fridricho ir Šarlotės santykius, ir kas įvyko ne taip, bet žinoma, kad Fridrichas įsimylėjo barono fon Roppa tarnaitę Šarlotę Šušel. Nors Fridrichas ir stengėsi nuslėpti nuo žmonos šį faktą, organizuodamas sūnaus krikštą kaimyniniame Priekulės miestelyje (Biržų valdose), pakviesdamas pažįstamą kunigą Traugottą Katterfeldą iš Valtaiki, vis tik 1838 m. jis išsiskyrė su žmona Šarlote. Tačiau Fridrichas taip ir nevedė Šarlotės Šušel. Mitavos (dabar Jelgava) Šv. Trejybės bažnyčios knygose galima atrasti įrašą, datuotą 1843 m. balandžio 13 diena, kuris praneša, kad Fridrichas Rerichas vedė Doris, mergautinė pavardė Poper (~ 1819-1906). Šiai santuokai buvo lemta tęstis iki jų gyvenimo pabaigos – 62 metus.“ – Tai ištrauka iš 2014 m. Latvijos N.Rericho draugijos išleistos knygos „Rerichas ir Latvija“.

Foto albumas

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Sunday the 17th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©