Balandžio 15-oji

Spausdinti
Kategorija: Straipsniai, dokumentai
Parašyta Trečiadienis, 26 gruodžio 2012 Autorius studija Gin-Dia

BALANDŽIO 15-oji - KULTŪROS DIENA, dabartis

 

„Mes jau ne kartą kalbėjome apie tai, kad jokie įsakymai nesukurs ir neapsaugos Kultūros, jei visuomenė bus abejinga ir neveiksni. Kultūra yra visos tautos išraiška. Kultūros apsauga ir jos pakylėjimas yra visaliaudinė pareiga... Apie Kultūrą reikia kalbėti nuolat - visų kalbų žodynuose reikia surasti pačius skambiausius ir įtikinančius žodžius. Žmogiška širdis nori taikos. Žmogaus širdis supras kvietimą į šviesų Kultūros bendradarbiavimą ir draugystę. Kultūros Vėliava, pergalingai plevėsuok virš visaliaudinio turto! „Taika per Kultūrą!“
(N.Rerich. Druzjam Znamieni Mira)

LIETUVOJE ŠIANDIEN 2006m.

Kovo 16 dieną Kaune, dešimtajame Etikos forume „Kultūros vyksmas ir inteligentija“, paminėtas Memorandumo 70-metis. Buvo priminta, kad šio Pakto, 1935m ratifikuoto Vašingtone, septyniasdešimtmetis 2005m. buvo paminėtas daugelyje pasaulio šalių. 

Etikos forumo dalyviai nutarė su Prašymu kreiptis į Lietuvos Respublikos prezidentą ir Seimo pirmininką, kad balandžio 15-ji būtų paskelbta Kultūros diena. Po Prašymu pasirašė šimtas asmenų. Tikint, kad Kultūros diena bus įteisinta ne tik Lietuvoje, bet ir taps tarptautine, šiame Prašyme siūlyta, kad tądien kaip daugeliui tautų ir kultūrų bendras simbolis būtų iškeliama Kultūros Vėliava.
2006 metais Lietuvos Respublikos Seimas balandžio 15-ąją įteisino kaip atmintiną Kultūros dieną.
D.Stukaitė straipsnis
*
2007m.
Įteisinus Lietuvoje Kultūros dieną, iniciatyvinės grupės nariai kreipėsi į Baltijos Asamblėjos Lietuvos Seimo atstovus, siūlydami inicijuoti, kad Kultūros diena būtų minima kartu visose trijose šalyse - Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
Lietuvos Kultūros dienos iniciatyvinė grupė 2007m. gegužę nusiuntė savo atstovą į Gotlando saloje Visbyje vykusią Baltijos Miestų Sąjungos Kultūros komisijos sesiją su pranešimu apie Lietuvoje minimą Kultūros dieną ir kvietimu prisijungti prie minėjimo. Ši idėja priimta palankiai ir yra tolesnių svarstymų objektas.
*
2009m
Balandžio 15d. Lietuvoje trečią kartą kaip atmintina buvo minima Kultūros diena. Ir suplazdėjo Lietuvoje Kultūros Vėliavos. Miestai ir miesteliai paminėjo šią dieną kultūros darbuotojų pagerbimu, nemokamais kultūriniais renginiais visiems. Taip kultūros darbuotojai - nematomojo fronto kariai - apdovanojo savo tautą.
Šiauliuose ant P.Višinskio bibliotekos balandžio 15d. suplevėsavo Kultūros vėliava.
*
2010m.
Dokumentiniai pažintiniai filmas: „Kultūra yra Šviesos ginklas“

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Thursday the 14th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©