Legendos

Spausdinti
Kategorija: Legendos
Parašyta Šeštadienis, 29 gruodžio 2012 Autorius studija Gin-Dia

Ką pasakoja legendos?

Prisėdus minutėlei prieš ilgą kelionę, ar nevertėtų susimąstyti, ką visus tuos prabėgusius šimtmečius kalbėjo tautų išmintis legendų ir padavimų žodžiais. Gal tos žinios praverstų nesibaigiančiame gyvenimo kelyje?

Neteisinga galvoti, kad legenda priklauso vaiduokliškai senovei. Bešališkas protas atskiria legendą, kuriamą Visatoje visais laikais. Kiekvienas tautos pasiekimas, kiekvienas vadas, kiekvienas atradimas, kiekviena neganda, kiekvienas žygdarbis virsta sparnuota legenda. Todėl neniekinkime tiesos, išsakytos legendoje, bet įžiūrėkime žodžiuose esmę. Legendose atsispindi tautos valia, ir neįmanoma prisiminti nei vienos melagingos legendos. Kolektyvinis dvasinis siekis įamžina tikrąjį žinojimą, sukurtas simbolis išreiškia mintį suprantama visame pasaulyje kalba. Tai evoliucijos kelias.

Skaitydamas legendas jaunimas mokosi svajoti. Tai didi savybė, nes ji pripildo širdį ugnimi. Ta ugnis padės jaunimui suprasti ir atskirti Tiesą. Tiesos neįmanoma išskaičiuoti. Tik širdies balsas pasakys kur Tiesa, kuri nepaisydama jokių trukdymų, veda žmoniją pirmyn.

Argi legendos ne kvapniausių gėlių girliandos? - Žmonės nekuria legendų apie menkus žmogelius, nereikšmingus įvykius ir apie apgailėtinus poelgius. Kartais atrodančiuose neigimuose paslėpta vidinės jėgos galia. Visais atvejais kiekviena legenda slepia kažką nepaprasto. Ar neiškelia tas nepaparastumas žmonijos dvasios virš mechaninių standartų sutemų? - Mašinos nekuria žmonijos evoliucijos.

Išlaisvinanti iš kasdienės, slegiančios rutinos legenda atnaujina mūsų mąstymą, leidžia pasinerti į naujas pažinimo gilumas, pilnas neišsenkančio jaunatviško užsidegimo. Paklauskite jauno matematiko, garsaus fiziko, fiziologo, astronomo - ar moka jie svajoti? Jau nekalbant apie dailininkus, muzikantus, poetus - nes visas jų vidus tik ir siekia svajoti. Didis mokslininkas, jei jis tikrai didis, nebijo piktų, pavydžių nedraugų, nes jis moka svajoti ir pakilti virš kasdienybės rietenų. Atvirumo valandėlę jis prisipažins, kad daugelis jo atradimų, paremtų ilgais skaičiavimais, prasidėjo nuo svajonės.

Legendos - ne abstrakcija, bet realybė. Iš tikrųjų, svajonės - tai skiriamasis subtilių asmenybių bruožas, o ne nemokšiškumas. Todėl taip nuostabu, kai jaunimas tiki užburiančiais pasakojimais. Išlikdami jaunais, pagerbkime svajonę, kurią atspindi legenda, ir kuri dovanoja mums atgimimo ir tobulėjimo sparnus.

Paruošta pagal N.K.Rerichas "Legendos"

Liaudiška patarlė - tai sklindanti per langą šviesa. Niekada nebuvo neteisingų patarlių. Vertinga sukaupta išmintis. Bet šiandien mes gyvename didžiai drumzliname laikotarpyje. Reikia sukaupti visą tvirtybę, kad kiekvienam surastumei tinkamą žodį. Laikas tautoms pabusti.

AJ, MO IId.252

Žinojimas keičia legendas. Tiek pamirštų tiesų paslėpta senoviniuose simboliuose. Jie galėtų būti atgaivinti, jei mes pasiaukojančiai juos studijuotume.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Saturday the 14th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©