Straipsniai

Po 80 metų

Spausdinti
Kategorija: Be kategorijos
Parašyta Antradienis, 16 vasario 2016 Autorius studija Gin-Dia

Po 80 metų.   (2015 m. spalio 27- lapkričio 22 d.) Maskvos valstybiniame Rytų tautų menų muziejuje demonstruojamas Nikolajaus Rericho triptikas "Taikos Vėliava". Jį sudaro trys paveikslai – „Madona Oriflama“, „Šv.Sergijus" (Radoniežskis) ir „Šv. Pranciškus“ (Asyžietis).
Pirmą kartą po 80 metų šie trys paveikslai buvo sujungti į vieną visumą. Iki šiol jų niekas ir niekada nematė kartu, išskyrus Rericho dirbtuves, kuriose šie paveikslai buvo nutapyti.


Pats autorius šiuos paveikslus ir buvo atskyręs - dvi drobės "Madona Oriflama" ir „Šv. Pranciškus“ 1932 metais buvo nusiųstos į Belgiją, Brugės konferenciją, skirtą Rericho Paktui, o paveikslas „Šv.Sergijus“ - į Belgradą, iš kur po karo per Prahą pateko į Maskvos Tretjekovo galeriją Rusijoje.
Viduramžių Prancūzijoje Oriflama buvo vadinama karaliaus vėliava, iškeliama kritiniu momentu mūšio lauke.
"Madona Oriflama" ir „Šv. Pranciškus“ į parodą atkeliavo iš Nikolajaus Rericho muziejaus Niujorke, kur jie saugomi paskutiniuosius dešimtmečius, o paveikslą „Šv.Sergijus" parodai pateikė Maskvos Tretjekovo galerija.

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Tuesday the 12th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©