Golemas – legenda

Spausdinti
Kategorija: J.Rerich laiškai
Parašyta Antradienis, 22 sausio 2013 Autorius vertė D.Stungurienė

GolemasGolemas – legenda, užgimusi viduramžiais.

Ji turi daug bendro su įžymiuoju romanu „Frankenšteino pabaisa“. Čia trumpai papasakotas „Golemo“ turinys.

Vienas mokytas rabinas, alchemikas, gyvenęs Vokietijoje žydų persekiojimo laikais, kad atkeršytų už savo gentainius, sumanė sukurti dirbtinį žmogų-gigantą, begaliniai stiprų, kuris pilnai priklausytų nuo jo valdžios ir nenukrypdamas vykdytų jo valią.

Panaudojus savo plačias žinias jam pavyko sukurti tokį gigantą ir įžiebti jame gyvuliško gyvenimo kibirkštį. Po keleto magiškų iškvietimų rabinas žvaigždės forma išbraižė didžią gyvenimo formulės paslaptį ir prikabino ją prie giganto krūtinės. Tada gigantas atgijo ir tuoj pat buvo nukreiptas savo kūrėjo griaunamajai misijai. GolemasGolemas ėjo, nežinodamas užtvarų, paklusnus vienintelei valiai, savo kelyje viską nušluodamas, viską sugriaudamas. Daug nelaimių ir mirčių pridarė gigantas tarp žydų persekiotojų. Vienąkart, sugriovęs ištisą kaimą, išėjęs į lauką gigantas pamatė mažą mergaitę, renkančią gėles, ir buvo jos sužavėtas, nes gyvulio gyvenimas, įdiegtas jame, suteikė jam ir gyvulio instinktus. Gigantas pakėlė mergaitę ant rankų ir nesiryžo iškart jos uždusinti; mergaitė gi, pamačiusi ant krūtinės švytinčią žvaigždę įsikibo į ją ir nuplėšė. Tą pačią akimirką gyvybiška kibirkštis paliko gigantą. Pagal padavimą, nuimti tą žvaigždę arba didžios gyvenimo formulės brėžinį galėjo tik tyra ranka.

Iš J.Rerich laiško, 05.03.35

Komentarai   

 
+1 #1 titas 2013-03-19 15:39
Graži ir labai tikroviška legenda. Ačiū. Panašu į Bulgakovo Šuns širdį - ir žmogus, ir nežmogus.
Cituoti
 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

...nepamirškime, kad mūsų protėviai turėjo žymiai daugiau medžių, bet saugoti juos mokėjo kur kas geriau, o mes turime labai mažai, tad privalome gyvam medžiui ne tik taupūs, bet net šykštūs būti. E.Šimkūnaitė.
Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė. Mahatma Gandis
Saturday the 14th. Affiliate Marketing templjoomla.ru . Custom text here
Copyright 2012

©