Kuo skiriasi mediumas ir aiškiaregis?
Kuo skiriasi mediumas ir aiškiaregis?
Pateikiu Jums puslapį iš Menlio P. Hollo kūrinio „Okultinė Žmogaus Anatomija“; talentingo paslapčių aiškintojo iš Amerikos: „Išmintinga nurodyti skirtumus tarp mediumo ir aiškiaregio. Paprastam žmogui tų skirtumų neegzistuoja, bet okultistams tos dvi dvasinio vystimosi fazės atskirtos ištisu žmogaus evoliucijos periodu. Aiškiaregis yra tas, kuris sugebėjo pakelti gyvatę (stuburo smegenys) iki galvos smegenų ir savo dvasiniu augimu užsitarnavo teisę stebėti nematomus pasaulius trečios akies arba kankorėžinės liaukos pagalba. Šis sąmonės organas, kuris prieš milijonus metų jungė žmogų su nematomais pasauliais, užsidarė Lemūrijos periodu, kai žmoguje pradėjo vystytis objektyvūs [neutralūs] jausmai.
Tačiau okultistai, vystydami dvasingumą, gali vėl atverti šią akį ir jos pagalba tyrinėti nematomus pasaulius. Aiškiaregis tokiu negimsta, jis tokiu tampa. Mediumas gi ne tampa, bet jau tokiu gimsta. Aiškiaregis gali tokiu tapti tik po daugelio metų, kartais net ištisų gyvenimų griežčiausios disciplinos ir sustiprinto atkaklaus darbo pagalba, kai tuo tarpu mediumas atlikęs tik nedidelę praktiką gali tai pasiekti per kelias dienas“. – Tačiau reikėtų pridurti – ribotuose viršžeminio pasaulio žemuosiuose sluoksniuose. <...>
Mediumizmas prieštarauja prigimčiai, o aiškiaregystė yra natūralus dvasinės prigimties augimo ir atsivėrimo rezultatas. Vienam aiškiaregiui surasime šimtus mediumų, nes aiškiaregis tokiu gali tapti tik savidisciplinos ir bauginančios įtampos pagalba. Tuo tarpu, kuo žmogus silpnesnis ir ligotesnis, tuo jis geresnis mediumas. Aiškiaregis vysto savo mąstymo savybes ir niekada nepameta sąmoningumo siūlo, tada kai pirmas nurodymas, duodamas mediumui, kad jis apie nieką negalvotų...“.
„Mediumizmas sustabdo teisingą evoliuciją ir turi būti vertinamas kaip atgalinis judėjimas...“ Todėl didžiulė klaida yra mediumistines savybes vadinti dvasiniais pasiekimais. Tai, būtent, ir yra dvasingumo antipodas. Dvasingumas apjungia aukščiausiąją triadą, o pas mediumus būtent ji yra neveikli. Nenužeminkite aukščiausios pasaulio vertybę. Dvasingumą visada lydi susivaldymas ir įgimta išmintis.
Stenkitės atpažinti mediumizmo apraiškas, jos dabar labai paplitusios. Juk žemasis psichizmas eina greta mediumizmo ir taip pat kelia nemenką pavojų. Todėl taip svarbu visomis išgalėmis kreipti žmoniją tikro dvasingumo keliu ir grūdinti charakterį gyvenimiškose kovose.
Neįmanoma priartėti prie Šviesos Tvirtovės ir įgyti tikras žinias, nesirūpinant savo mąstymo išvalymu ir negalvojant apie širdies išvalymą, pasiekiamą tik savęs atsižadėjimo prakaite. Ir vėl, visa tai sakoma tvirtiems dvasia. Silpniesiems gi, jau didelė nauda bus, jei jie, perskaitę Mokymo knygas, pajus širdyje kokią tai šilumą arba aukštesnę vibraciją, kuri pasikartodama gali įsitvirtinti ir gerokai apvalyti bei sutvirtinti aurą.
„Nuolat reikia atminti, kad mūsų Mokymas nieko nekviečia ir niekam nedraudžia laisvai ateiti ir išeiti. Jis duodamas plačiai ir be jokių draudimų. Žinoma, įspėjimai duodami, bet ne gąsdinimai, ir kiekvienas laisvas pasielgti taip, kaip jis nori. Ir kadangi tiems, kurie įrodė savo ištikimybę Mokymo principams daugelio metų bėgyje ir daugelyje išgyventų sunkumų, slėpinys išlieka, tai draudimai ir ribojimai nereikalingi. Duota visiems, imkite tiek, kiek galite. Bet, žinoma, ima mažai, nes netgi paimti pakylėjimą žmonės dar neišmoko“ <...>
Siunčiu Jums žvalumą ir tvirtumą, nes jei draugai auga, tai ir priešai seka paskui juos. Tačiau Šviesos karys džiaugiasi priešingu apsireiškimu. Todėl grūdinkite dvasią ir aštrinkite atpažinimą.
Iš J.Rerich laiškų, I T., 15.10.35.
Komentarai
Kas yra sapnas? Sapnas - tai gyvenimas, nedalyvaujant fiziniam kūnui. Tai, kas vyksta sapne (dažniausiai astraliniame pasaulyje), vyksta vėliau ir fiziniame gyvenime. Vaikystėje sapnai dažnai atsispindi tiesiogiai. Kuo vyresnis žmogus, tuo labiau jo sapnai darosi simboliniai, nes asmenybė darosi sudėtinga. Kuo stipresnė mintis, tuo akivaizdžiau ji atsispindi sapne, o vėliau ir fiziniame pasaulyje.
Žmonės dažniausiai sapnuoja simbolinius sapnus, nes jų mintys ir darbai bei žodžiai paprastai skiriasi. Sapnuojamas ne veiksmas, o jausmas, kuris sapne "išsireiškia" įvairiais simboliais. Seniai žmonės pastebėjo, kad simboliai turi atitikmenis fiziniame pasaulyje, taip "gimsta" sapnininkai ir sapnų aiškintojai. Tačiau jei žmogus mąsto netradiciškai, ne įprastai, jo sapnai "netilps" į sapnininko reikšmes.
Patarimas: sapnus užrašyti, nes ne visi išsipildo iškart. Kai kurie sapnai "įvyksta" po mėnesio ar net po metų.
Ką daryti? Reikia sugrąžinti save į darnos pasaulį, kuriame mintys, žodžiai ir darbai eitų išvien. Kaip tai padaryti? Visų pirma užmiršti visus žaidimus su anapus ir išmokti gyventi čia ir dabar – jūs turite kontroliuoti kiekvieną savo žodį, kiekvieną savo veiksmą. Ir labai dažnai klausti savęs: kodėl aš taip elgiuosi? Jūsų gyvenime nebeturi būti neužpildyto – laisvo laiko, nes kiekviena laisva minutė jus traukte trauks į praeitį, į anapus. O tuos žaidimus turi pakeisti mielas širdžiai užsiėmimas, reikalaujantis daug kruopštumo ir atidos.
Jei pabandėte išgirsti ir suvokti, kas parašyta, tai po kelerių metų chaosas apleis jus. Tačiau tie metai bus be galo sunkūs – kiekvieną sekundę teks kovoti su savo norais ir įgeidžiais.
Viskas su jumis gerai, senėlė pasakė, ką galėjo pasakyti.
Klausykitės ir klauskite sapnuose, jums bus duoti visi atsakymai.
quote name="Egle"]Pad ekite issiaiskinti, mano tevo Mama senele sakydavo man kad as turiu didele Dievo dovana, kuria turiu saugoti ir pati net nenutuokiu kokia ji yra stipri. Siandien man 35 m. Sveikatos silpnos dvieju berniuku mama. Keistenybes: laukinei gyvonai eina man i glebi, buriasi salia. Matau dalykus kurie tiesiog isjungia mane ir seku tais vaizdineis. Matau kada zmogus numirs. As dirbu medicinoji. As manau tai kelia mano gyvybei pavoju. Gal as nesveika? Senele sakydavo niekada negalvosi ir nemastysi blogai ar neigiamai. As suja mintimis kalbejausi kol ji komoje buvo ir 3 d. Po palaidojimo.
Tai tikrai ne aiškiaregystė, nes aiškiaregystė yra ilgo ir kruopštaus darbo su savimi rezultatas.
Jei jau kalbate, kad esate nesveika, tai yra galimybė išmokti gyventi su visu tuo, ką matote ir išgyvenate. Gyvybei pavojų kelia daugybė dalykų, ir žinoma, jei nepradėsite savęs kontroliuoti, toks gyvenimas tikrai prie gero neprives.
Patarti ką nors iš tokios nedidelės informacijos sunku, bet pradžiai: užsiveskite dienoraštį ir pildykite jį kasdien. Aprašykite visus patirtus vaizdinius ir išgyvenimus, ateinančias mintis, pokalbius. Rašymas sumažins vidinį nerimą ir baimę, padės atskirti savo jausmus nuo pašalinių, pastebėsite pasikartojimus ir naujoves. Tai labai daug susikaupimo reikalaujantis užsiėmimas, bet rašymas – vienas veiksmingiausių būdų pažinti ir disciplinuoti save. Dienoraščio rašymas „apvalo“ ir gydo. Taip pat būtų gerai laisvalaikiui atrasti mielą širdžiai užsiėmimą-rankd arbį – megzti, siuvinėti, verti karolius ar sages, gaminti įmantrius patiekalus, o gal pradėti tapyti, gal paveiksluoti – čia jau pagal galimybes ir potraukį. Tai tiek patarimų pradžiai.
Komentarų RSS srautas.